Společné foto

Společné foto

Den matek 2014
MČR 2014

MČR 2014

výběr na soutěži 2014
Taneční studio ZAJA jsme založili v roce 2011 jako zájmové občanské sdružení pro děti a mládež s hlavním cílem rozvíjet jejich taneční a pohybový projev.
Ve školním roce 2014/2015 navštěvuje TS ZAJA 38 dětí ve věku 6 - 13 let, máme mini formace kadetek i juniorek.
Jsme rádi, že děti mají příležitost předvést svoji činnost na nejrůznějších společenských akcích, plesech, oslavách, účastníme se Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, pořádáme taneční akademii ke Dni matek.
V našem repertoáru naleznete mažoretky, tanec s pompony, orientální tanec, tanec s gymnastickými prvky a rock and roll.
Naši taneční skupinu vede paní Jana Zappová ve Zbiroze již od roku 1998.
Z počátku měla jen cca 12 děvčat a repertoár se omezoval pouze na lidové tance.
A jak vznikl nápad obohatit ho o mažoretková čísla? Náhoda. Několikrát nás v programu na oslavách Vačkářův Zbiroh představily jako mažoretky a tak jsme to zkusily a pustily se pro nás do zcela nového oboru.
Do tajů mažoretkových cviků J. Zappovou zasvětila dcera Patricie, která tehdy vystupovala s mažoretkami ZUŠ Rokycany. Stačilo pár cviků, jednoduchá choreografie a pak už jen cvičit a cvičit. S naším přibývajícím věkem jsme zařazovaly obtížnější cviky i náročnější choreografie skladeb.
V souvislosti s tím přibýval i počet zájemců o tancování ve Zbiroze a zároveň jsme začaly obohacovat i náš repertoár. Např. nápad zařadit orientální tance vznikl před lety na dovolené v Egyptě - J. Zappová navštívila tuto zemi s úmyslem nakoupit zde 20 ks bohatě zdobených orientálních šátků a čepiček z korálků. Z kostýmů jsme měly velkou radost (v té době u nás nebyly k sehnání) a využívají se dodnes.
Taneční skupina mažoretek pod vedením Jany Zappové patřila pod ZUŠ Václava Vačkáře ve Zbiroze.
Vlivem okolností došlo od září 2011 k osamostatnění a bylo založeno Taneční studio ZAJA, o.s.
Původní skupina se rozrostla na 51 dívek.
Od září 2013 navštěvovalo tréninky 42 děvčat a 1 chlapec ve věkových kategoriích 7 - 8 let a 9 - 12 let.
Nejstarší děvčata se s námi v červnu rozloučila. Dospěla do maturitních ročníků, mnohé studují ve vzdálených městech a časově bylo pro ně pokračování již neúnosné.
Štafetu přebraly jejich mladší nástupkyně. Děvčatům děkujeme za ta dlouhá léta společně strávených chvil a přejeme hodně úspěchů do života :-).
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one