Společné foto

Společné foto

Den matek 2014
MČR 2014

MČR 2014

výběr na soutěži 2014
Taneční studio ZAJA jsme založili v roce 2011 jako zájmové občanské sdružení pro děti a mládež s hlavním cílem rozvíjet jejich taneční a pohybový projev.
Ve školním roce 2014/2015 navštěvuje TS ZAJA 38 dětí ve věku 6 - 13 let, máme mini formace kadetek i juniorek.
Jsme rádi, že děti mají příležitost předvést svoji činnost na nejrůznějších společenských akcích, plesech, oslavách, účastníme se Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, pořádáme taneční akademii ke Dni matek.
V našem repertoáru naleznete mažoretky, tanec s pompony, orientální tanec, tanec s gymnastickými prvky a rock and roll.
Měsíčník Zbirožsko, květen 2014
Úspěch mažoretek TS ZAJA, o., s.

Dne 12. 4. 2014 se děvčata z TS ZAJA, o. s. (jmenovitě Fairová Natálie, Kuncová Klára, Ptáčková Barbora, Ptáčková Zuzana, Srpová Tereza, Šindlerová Lucie a Vonásková Adéla) zúčastnila kvalifikace Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu ve Stochově.

Od začátku přípravy na účast v této soutěži nás provázely samé problémy (dvě děvčata dosáhla vyšší věkové hranice, díky čemuž jsme byly zařazeny již mezi juniorky a to znamenalo zvládnout daleko těžší cviky, po měsíci nácviku odstoupila jedna dívka, a proto jsem musela skladbu doučit náhradnici, délku skladby jsem musela několikrát upravovat a tím i choreografii....).

Na soutěži se děvčata nenechala zaskočit trémou a naopak zacvičila skladbu jako nikdy předtím. První místo v kategorii „Kvalifikace sóloformací – baton juniorky“ nám uniklo jen o 2,5 bodu! Děvčata dostala medaile a diplom. Byl to pro nás velký zážitek a zkušenost. Snad největším potěšením pro nás bylo, že jsme dostaly pochvalu od samotné ředitelky soutěže Marty Pavelkové: „Udělaly jste velký pokrok.“ Díky tomuto výkonu jsme postoupily do semifinále Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu, které se koná dne 24.5.2014 ve Vimperku. Tak nám držte palce!

Jana Zappová
Měsíčník Zbirožsko, srpen 2013
Vítání léta se vydařilo
Více než tři stovky návštěvníků přišly v sobotu 22. 6. přivítat letošní léto do sportovního areálu TJ Město Zbiroh. Počasí se vydařilo, a tak bylo možné si v průběhu odpoledne nejen zasportovat, ale i sledovat
pestrý program. Jako první přišli ke slovu cvičenky zumby, fotbalisté staré gardy Zbiroh a kombinovaného týmu z holandského Wervershoffe. O přestávce zumby a fotbalového utkání předvedly své umění tanečnice ze skupiny ZAJA. Diváky nadchla svým vystoupením jak nejmladší děvčata, tak i skupina děvčat starších.
V podvečer si získala pozornost všech přítomných skupina zbirožských rockerů V.P.O.ho rock. Závěr celé akce patřil taneční zábavě se skupinou LORDS, při které za velkého nadšení přítomných zazněly písničky
rockových velikánů ze 70. a 80. let minulého století. Videa z vystoupení tanečnic si mohou zájemci prohlédnout na adrese: http://zbinet.rajce.idnes.cz/Vitani_leta_2013/. Jménem týmu pořadatelů bych chtěl poděkovat za spolupráci a pomoc výboru fotbalového oddílu, firmám Střechy Kuchta-Tomášek, Elektro
Opatrný a řadě kamarádů.

Za pořadatele Milan Krabec
Dva roky poté…
Vloni jsem Vás informovala o začátcích Tanečního studia ZAJA, o.s. Ráda bych Vám i letos poskytla několik informací o naší činnosti.
Taneční studio v uplynulém školním roce navštěvovalo 56 děvčat a 1 chlapec, kteří byli rozděleni do tří skupin: nejmenší ve věku 6-8 let, střední ve věku 9 – 13 let a nejstarší ve věku 13 – 18 let.

Nejmenší mažoretky:
Na začátku školního roku 2012 se přihlásila 4 děvčata, která navštěvovala ještě zdejší MŠ. Protože se přihlásila i 3 děvčata z první třídy, založila jsem novou skupinu nejmenších mažoretek. Děvčata ze školky
byla tak nadšená a aktivní, že si mažoretkové hůlky nosila i do školky a tam před ostatními dětmi pochodovala a předváděla všem, co se v hodině naučila. Díky nim se během listopadu – února přihlásilo dalších
13 děvčat a 1 chlapec. Přesto, že jsem nechtěla tak malé děti přijímat do výuky, ukázalo se, že to byl velice dobrý nápad. Jak jste se mohli sami přesvědčit na jejich vystoupeních, jsou moc šikovné a roztomilé.

Střední mažoretky:
Jak už jsme Vás informovali, 5. května 2013 se zúčastnily kvalifikační soutěže na Mistrovství ČR 2013
v mažoretkovém sportu v Přešticích a postoupily. Bylo to pro nás velké překvapení, neboť naše účast byla
původně myšlena jako výlet s cílem poznat, vidět, vyzkoušet a zažít soutěžní atmosféru. Z postupu do semifinále, které se konalo 18. 5. 2013 ve Stochově u Kladna, jsme měli všichni obrovskou radost, kterou však vystřídal tvrdý dril. Jednou z podmínek účasti bylo předvedení pochodového defilé. Museli jsme se naučit zcela novou skladbu, při níž mažoretky pochodují a musí ujít přesně 100 metrů. Každou novou sestavu se učíme celý rok (od září do března). Na pochodové defilé jsme měli pouhých 13 dní! Vybrat chytlavou melodii, vymyslet choreografii a naučit ji všechny děti. Museli jsme nacvičovat i v sobotu dopoledne,
v dešti... Děvčata to zvládla, ustála velkou trému i nervozitu. A jaký byl závěr celého dne? Přesto, že jsme vstávali velmi časně, děvčata byla nabitá euforií ze soutěže a na zpáteční cestě, kdy jsme se všichni zastavili na zmrzlinový pohár, neustále zkoušela nové cviky, které na soutěži okoukala. A přesně to byl smysl naší účasti na soutěži – stmelit děti (i rodiče), inspirovat se a motivovat děvčata k ještě lepším výkonům.

Nejstarší mažoretky:
Na Taneční akademii, která byla zároveň dárkem všem maminkám a ženám k jejich svátku - Dni matek, jsem se rozloučila s nejstaršími děvčaty, která ke mně chodila od 1. třídy. Za těch 12 let jsme společně prožily nejen nácvik nových skladeb, pubertu, ale i spoustu legrace a hezkých chvil při soustředěních, výletech a vystoupeních… Budete mi chybět!
Na závěr školního roku jsme pro děti opět uspořádali soustředění, které bylo plné her, soutěží, zpívání a procházek v přírodě. Měla jsem radost, že se přihlásily všechny děti a i několik starších děvčat nám přijelo pomoci. Na konci soustředění jsme připravili malé vystoupení, do kterého se s chutí zapojili i rodiče.
I na příští rok máme spoustu plánů a nových nápadů, tak uvidíte, co se za rok o nás zase dočtete….
za TS ZAJA, o.s., Jana Zappová
Měsíčník Zbirožsko, červen 2013
TS ZAJA v Přešticích aneb zkusili jsme to a vyšlo to!
Střední mažoretky z Tanečního studia ZAJA, o.s. se zúčastnily v neděli 5.května 2013 kvalifikační soutěže na Mistrovství ČR 2013 v mažoretkovém sportu v Přešticích a kvalifikovaly se!
Postupují do semifinále, které bude již 18.5.2013 ve Stochově u Kladna.
Zpočátku to byl prostě výlet s cílem poznat, vidět, vyzkoušet a zažít soutěžní atmosféru a Přeštice byly zkrátka nejblíž. A tak se naše mažoretky, účastnice soutěžní disciplíny „Skupina“ - pódiová sestava baton, v kategorii Kadetky (8 -11 let), ocitly mezi soutěžemi ostřílenými skupinami.
Mezi nimi např. Taneční skupina PREZIOSO, Blatná - MISTR ČR a Evropy z let 2009, 2010, 2011 a 2012, účastnice Finále Talentmánie na TV Nova. Tato skupina měla zastoupení snad ve všech disciplínách a věkových kategoriích, takže i vyhlašování prvních příček bylo náležitě jednobarevné. Prezioso, Blatná byl jasný favorit a musíme uznat, že právem.
Pro nás jsou však vítězkami ty „naše mažoretky“. Zhostily se nelehkého úkolu obstát v takové konkurenci bez předchozích zkušeností a za okolností, kdy některé z dívek začaly trénovat teprve v září 2012! Dokázaly zvládnout svoji choreografii s předepsanými prvky a posbírat body potřebné ke kvalifikaci i přesto, že neměly nákladné pestrobarevné kostýmy, zdobené účesy a líčení jako jejich soupeřky.
Zažili jsme vše, co ke správné soutěži na úrovni patří: Zahajovací ceremoniál s nástupem všech soutěžících, proslovem vážených hostů, Českou hymnou, soutěžní nervozitu, trému i nadšení, slavnostní předání medailí, diplomů a upomínkových předmětů.
Nyní děvčata čeká další velký úkol a tím je semifinále ve Stochově. Prosíme, držte jim spolu s námi palce!
Za TS ZAJA, občanské sdružení, Zbiroh
Jitka Seidlová
www.zaja.iplace.cz
Podbrdské noviny
Zbirožské střípky
Dětské maškarní odpoledne ve Zbiroze
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: D. Turková

V neděli 20. ledna 2013 proběhlo ve zbirožské sokolovně za hojné účasti dětí, rodičů a prarodičů dětské maškarní odpoledne nazvané Z pohádky do pohádky. FOTOGALERIE

Dva nerozluční kamarádi – klauni Venda a Ferda - připravili pro děti spoustu zábavy. Děti se naučily country tanec s Bílou paní, soutěžily s čerty a vodníky. Tanečníci z MŠ Zbiroh předvedli vystoupení na motivy písniček ze známé ruské pohádky Mrazík. V kostýmech Nastěnek a Ivánků sklidili obrovský potlesk. Vystoupily MIMI mažoretky a střední mažoretky s pompony z tanečního studia ZAJA. Soutěžily nejen děti, ale i jejich rodiče. Nejlepší masky obdržely od Města Zbiroh diplomy a odměny.

Aktualizováno Středa, 23 Leden 2013 16:58
www.podbrdskenoviny.cz
ZBIROŽSKÉ STŘÍPKY PN 1/2013
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Jarmila Lisá
Vánoční pohlazení

do MÚ Zbiroh. Zde od 18 hodin připravili žáci opět nádhernou vánoční atmosféru. „Minimažoretky“ paní Zappové, žáci hudební školy paní učitelky Seidlové a děti V. B Mgr. Terezky Šístkové koledami a tanečky potěšili všechna srdéčka přítomných rodičů, přátel i náhodných přihlížejících.

Úchvatný závěr zapálením prskavek byl v tento vánoční čas opravdu pohlazením na duších všech přítomných.

Připravuje se:

Z pohádky do pohádky

Maškarní odpoledne v sokolovně ve Zbirohu je naplánováno na 20. ledna od 15 hodin. Město Zbiroh a taneční skupina ZAJA, o.s., zve všechny děti, rodiče a prarodiče na toto maškarní setkání. Soutěž o nejlepší masku, dětské disko s DJ Frankem jistě potěší. Masky mají vstup zdarma, ostatní 20,- Kč.
Měsíčník Zbirožsko červen 2012
ZAJA 2012

ZAJA 2012

společná foto 2012
ZAJA u příležitosti Dne matek

Dne 12.5.2012 v sokolovně Zbiroh proběhla tanečně-hudební akademie Tanečního studia ZAJA, o.s., která byla zároveň dárkem všem maminkám a ženám k jejich svátku Dne matek.

V komponovaném tanečně-hudebním programu jsme zhlédli několik vystoupení zbirožských dětí. Taneční vystoupení mladších i starších děvčat TS ZAJA se prolínala s hudební a pěveckou produkcí. Na klávesy nám zahráli Eva Kroftová, Jakub Gregorec a akordeonové duo Nikol Pavlíková
a Daniela Aubrechtová. Zazněl sólový zpěv Michaely Šístkové a Miroslavy Wolfové. Slovem provázely Alena Seidlová a Romana Weidlingová.
K vidění byly nejen tance ze staršího repertoáru děvčat, ale též nová taneční čísla. Mladší tanečnice prozářily podmračený den oranžově laděnými kostýmy a svěžím premiérovým vystoupením
s pompóny roztleskaly a zároveň dojaly obecenstvo. Jejich o něco starší kolegyně se proti tomu představily v rytmu písně „Salome“ v elegantním modro-bílém provedení kostýmu, u kterého se již
dočkaly pravých kozaček pro mažoretky.
Tímto ještě jednou děkujeme všem sponzorům, kteří děvčatům na zakoupení kozaček finančně přispěli.
V oslnivé kombinaci barev a za chytlavé hudby nastoupily obě věkové skupiny k závěrečnému rozloučení a předání květin všem maminkám a ženám. V samém závěru programu děvčata
vyzvala všechny přítomné, aby si spolu s nimi zatančili. Již první tóny známého hitu Waka Waka od Shakiry vedly k zaplnění tanečního parketu všemi věkovými kategoriemi.

První akce, pořádaná Tanečním studiem ZAJA o.s., se podařila, vedla k vytvoření příjemné atmosféry a všichni odcházeli ke svým domovům náležitě rozhýbaní a s dobrou náladou.

Taneční skupina ZAJA o.s. děkuje Městu Zbiroh za finanční podporu a všem příznivcům za velkou účast.

Jana Zappová
Pouť Mýto

Pouť Mýto

Vystoupení v Mýtě
Vojtěšská pouť v Mýtě
Pouti v Mýtě se dařilo
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Kořen

Vojtěšská pouť v Mýtě, která byla o víkendu (28. a 29. 4.), se opět podařila. V předvečer pouti přijel do Mýta JUDr. Michal Dlouhý, autor mnoha knih a „duchovní otec“ populárních Četnických humoresek, aby v mýtském kinosále uspořádal besedu, spojenou s prodejem jeho knih a autogramiádou.

Samotné pouti po celou neděli přálo krásné slunečné počasí, a tak mohli návštěvníci na náměstí sledovat dopolední bohatý program, který zahájilo vystoupení žáků 1. stupně ZŠ v Mýtě. Úspěch měli všichni účinkující a tančící šmoulové v rytmu makareny jistě nikoho nenechali v klidu. Malé mažoretky z tanečního studia ZAJA, o.s., ze Zbiroha zase předvedly výstup na kouzelné melodie večerníčků a jejich starší kamarádky již rozvlnily v rytmu samby všechny diváky. Dopolední program ukončili písničkami muzikanti malého lidového souboru Plzeňský MLS. Celé dopoledne bylo možné zhlédnout výstavu leteckých modelů klubu AMG Mýto, rukodělných výrobků stacionáře Pohodička Rokycany, navštívit pouťové atrakce, nakoupit dobroty a suvenýry ve stáncích a občerstvit se v horkém dni.

Odpoledne pak pokračoval pouťový program u kapličky sv. Vojtěcha na návrší nad Mýtem. Po bohoslužbě bylo požehnáno novému praporu Sokola Mýto a potom již nastal očekávaný okamžik svěcení nového zvonu „Svatý Vojtěch“ za přihlížení návštěvníků, kterých letos bylo více než jindy. Všichni využili příležitosti vidět a hlavně se dotknout zvonu o hmotnosti 400 kg dříve, než bude zavěšen do kostela sv. Štěpána.

Představení mýtských ochotníků bylo opět originální, vtipné a překvapivé, tentokrát na téma létání, jeho vznik a současnost. Zvláště jejich synchronizovaná letka skupinového létání zaujala všechny přítomné, kteří jejich výstup potvrdili hlasitým potleskem. Za doprovodu živé hudby se pak již slavilo a zpívalo do pozdního odpoledne.

Pavel Kořen – místostarosta
Ve sportovním

Ve sportovním

Zpestření fotbalového utkání ve Zbiroze
Plzeňský deník.cz
(www.plzenskydenik.cz)

Zbiroh: Vyprodáno, hlásí zbirožští fotbalisté

Fotbalisté TJ Město Zbiroh pořádají v sobotu 3. března v sále místní sokolovny v pořadí osmý fotbalový ples.

„Výkop“ je ve 20 hodin. Pro účastníky je připravena bohatá tombola. Nebude chybět tradiční půlnoční párová soutěž a předtančení zbirožské taneční skupiny ZAJA. K tanci a poslechu hraje skupina Gong. „Těší nás, že po vstupenkách se jen zaprášilo. Už máme plno,“ pochlubil se za organizátory Petr Kugler. (hav)

29.2.2012 14:50
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one